Télen az időjárás viszontagságai még a vastag bundával rendelkező nyuszikat is megviselhetik, ezért fokozottan figyeljünk rájuk!
Ha nem gondoskodunk nyuszinkról megfelelően, a kültéri ketrecben télen könnyen megfázhat. Amennyiben viszont a lakásban tartjuk, a túlfűtött környezet okozhat problémát. Hogyan tehetjük kényelmesebbé tapsifülesünk számára a téli hónapokat?
Téliesített kuckó a szabadban
Kint tartott nyuszinkat hozzuk be éjszakára a lakásba, hogy melegen tartsuk. Amennyiben viszont éjjel is az udvaron tartózkodik, akkor tegyünk egy plusz dobozt a ketrecbe vagy ólba, amit jól kitömünk száraz szénával, hogy kényelmesen elbújhasson és melegedhessen benne. Ellenőrizzük, hogy a ketrec oldalai és teteje elég masszívak-e és nincsenek-e rajta lyukak, ahol besüvíthet a hideg szél. Ha mozgatható a ketrec, reggelente vigyük át a kert napos oldalára.
Mindig gondoskodjunk elegendő friss szénáról vagy puha szalmáról alomnak. Cseréljük gyakran, hogy csökkentsük a betegségek kockázatát. Ügyeljünk arra, hogy elég hely legyen az ólban, hogy a nyuszi kényelmesen feküdjön. Azt gondolhatjuk, egy puha pléd vagy törülköző megfelelő szigetelőanyag, de mivel a nyulak mindent megrágcsálnak, rendkívül veszélyes lehet számára, ha textillel béleljük a fekvőhelyét!
Téli táplálkozás
Figyeljünk rá, hogy mindig legyen kedvencünk előtt megfelelő mennyiségű nyúltáp, friss zöldségek és széna. Gondoskodjunk a folyadékpótlásról: mivel a hidegben a víz gyorsan megfagyhat, cseréljük sűrűn vagy használjunk vízmelegítőt!
Lakásban tartott nyuszik környezete
A nyuszi lakóhelyét a lakás megfelelő, jól fűtött pontján alakítsuk ki, de sose helyezzük el kedvencünket közvetlenül a fűtőtest mellett. Az ideális szobahőmérséklet a benti nyuszik számára 15-25 °C között van. Ahogy a kinti nyusziknak, a bent tartott tapsifüleseknek is fontos az emésztés megfelelő működéséhez a friss, magas rosttartalmú széna és a zöldségek biztosítása. A kereskedelmi forgalomban kapható takarmányok gyakran alacsony rosttartalommal rendelkeznek.